Vieta

Meniu: Pagrindinis / Vieta

Craft alaus darykla ir restoranas „Tores bravoras“ įsikūręs rytinėje Vilniaus dalyje Ribiškių eroziniame kalvyne. Ant didingos kalvos šlaito stovintis mūsų restoranas didžiuojasi būdamas Ribiškių kraštovaizdžio draustinio dalimi, kuris priklauso Pavilnių regioniniam parkui.

Erozinis kalvynas ir šaltiniuotos raguvos

Ribiškių kalvyne rasite ir aukščiausią Vilniaus vietą – Laimio kalną (235 m.). Kita išskirtinė kalvyno ypatybė – raguvos, kurios sudaro įspūdingas erozines vėduokles, pasižyminčias ypač raiškiu reljefu ir savitu kraštovaizdžiu. Ant tokios raguvos šlaito ir įsikūręs „Tores bravoras“, nuo kurio atsiskleidžia išraiškinga panorama neleidžianti nuobodžiauti visais metų laikais. Kalvyne gausu nedidelių šaltinių, kurie suteka į Kaukystos upelį, o šis į Vilnią. Savo craft‘inio alaus gamyboje naudojame vandenį iš čia pat esančio gręžinio.

Ribiškių dvaras ir „Kaimiška kava“

Kalvyno raguvos nuo seno gyvenamos, čia lyg kalnų slėniuose išsidėstę Ribiškių kaimo sodybos. Čia stovėjo ir Ribiškių dvaras, kuris vėliau buvo paversta restoranu „Kaimiška kava“. Adomo Honorio Kirkoro 1859 m. išleistame gide po Vilnių ir apylinkes rašoma, kad „Kaimiška kava“ jau daugelį metų yra miesto gyventojus labiausiai viliojanti vieta. Čia po atviru dangumi arba salėje per visą namo ilgį vykdavo vasaros pokyliai, prašmatnūs ponų piknikai, ištaigingi pietūs, studentų gegužinės ir karnavalai.